112, KATASTROFA SE NE BOJIM JA!

Autor: Ana Leko, 7. 5. 2024.

Preventivni program SROK-a (Smanjenja Rizika Od Katastrofa)

Cilj je doprinijeti podizanju svijesti i povećanju kapaciteta nacionalnog sustava upravljanja rizicima od katastrofa.

Namjena jačanje svijesti učenika i učitelja naše škole o važnosti smanjenja rizika od katastrofa.

Što su katastrofe i kako one nastaju. Kako se ponašati za vrijeme, ali i poslije katastrofa. Kako pružiti prvu pomoć sebi, ali i drugima. Kako se pripremiti i što ponijeti u slučaju izvanrednih situacija? Kako i koga zvati u pomoć?

Na ova pitanja, učenici i učitelji naše škole, dobili su odgovor kroz devet različitih aktivnosti, u četvrtak, 2.svibnja 2024.

Neke aktivnosti su se odvijale u školi, dok je većina bila u školskom dvorištu i na igralištu.

1. Modeli rizika o prijetnjama: potres, poplava, erozija, vulkan

učenici OŠ „Retfala“ Osijek i PUCZ Osijek

2. Društvena igra „Zemlja rizika“

PUCZ Osijek

3.Kviz znanja na temu civilne zaštite za učenike,

PUCZ Osijek

4.Prezentacija znanja i vještina u komunikaciji radio-uređajem  (digitalni radio-uređaj TETRA)

Ravnateljstvo civilne zaštite, DIP CZ Osijek

5.Prezentacija opreme i vozila

Ravnateljstvo civilne zaštite, DIP CZ Osijek

6.Prezentacija znanja i vještina Crvenog križa

„Mala škola prve pomoći“; „Ruksak za katastrofe“, GD CK Osijek

7.Prezentacija znanja i vještina HGSS-a

-demonstracija rada potražnog psa, HGSS stanica Osijek

8.Vatrogasna mladež  - igra za djecu

DVD Ernestinovo

9.Prezentacija znanja i vještina policije

Odjel za prevenciju MUP PU OBŽ

Zahvaljujemo se na suradnji Područnom uredu civilne zaštite; Službi za prevenciju i pripravnost; Ravnateljstvu civilne zaštite, Državnoj intervencijskoj postrojbi civilne zaštite Osijek, Gradskom društvu Crvenog križa Osijek, Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja stanica Osijek, Odjelu za prevenciju MUP Policijska uprava Osječko-baranjska, DVD Ernestinovo, učenicima i profesorici OŠ Rafala.

« Svibanj 2024 »