17. smotra učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije

Autor: Ana Leko, 13. 5. 2019.

17. smotra učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije održana je 10.5.2019. godine (petak) u dvorištu naše škole.

Program otvorenja priredili su učenici i učitelji naše škole.

Pozdravne riječi uputio je gospodin Damir Škrlec, ravnatelj OŠ Ernestinovo,  domaćin smotre,  a smotru je službeno otvorila gospođa Marijana Junušić, načelnica Općine Ernestinovo.

Na smotri se predstavilo 27 učeničkih zadruga : 18 osnovnih škola, 8 srednjih škola i 1 Centar za odgoj i obrazovanje.

Fotografije se nalaze u foto.galeriji.

Učenici su na smotri predstavili svoje proizvode, ali i prikazali kako nastaju.

Posjetitelji su toga dana mogli vidjeti šaroliku lepezu proizvoda koji su nastali u brojim sekcijama pojedinih učeničkih zadruga kao što su:  voćarska, vinarska, hortikultura, florističko-aranžerska, kreativna, gastro sekcija, ekološka sekcija, vrijedne ruke, poljoprivredna djelatnost, izrada uporabnih i ukrasnih predmeta, etno-turstička, sekcija-vježbenička tvrtka, drotarstvo, ručni rad, pčelarstvo, domaćinstvo, mali poduzetnici, likovnjaci, sekcija dizajna odjeće, stolarska radionica, quilling tehnika, origami tehnika, metalska, šumarska, modelari, keramičari.

Povjerenstvo je vrednovalo svaku učeničku zadrugu prema određenim elementima i kriterijima.

Prijedlog učeničkih zadruga koje idu na  31.  državnu Smotru učeničkih zadruga u Vinkovcima:

1.mjesto UZ SOVA, SŠ  Josipa Kozarca, Đurđenovac

2.mjesto UZ KREŽMOLINA, OŠ Franje Krežme, Osijek

3.mjesto UZ STROSSMAYER, Srednja strukovna škola Antuna Horvata, Đakovo

4.mjesto UZ IVAN ŠTARK, COO Ivan Štark, Osijek

Županijski stol na 31. državnoj Smotri učeničkih zadruga u Vinkovcima predstavljat će UZ Dalya, SŠ Dalj, Dalj

31. državna Smotra učeničkih zadruga održat će se u listopadu 2019. u Vinkovcima.

Ivana Kardo, prof. biol. i kem.

voditeljica Podružnice učeničkih zadruga Osječko-baranjske županije

« Ožujak 2024 »