Eksperimantilni program cjelodnevne škole

Od  školske godine 2023./24. naša škola sudjeluje u Eksperimentalnom programu Osnovna škola kao cjelodnevna škola: Uravnotežen, pravedan, učinkovit i održiv sustav odgoja i obrazovanja.

Nastavni proces odvija se u četiri etape:

A1 - redovna nastava i obvezna za sve učenike.

A2 - Program potpore, potpomognutog i obogaćenog učenja (obvezan 4 sata tjedno za sve učenike)

A2 - izborno - izvodi se nakon obaveznog dijela ako postoji potreba ( nije obavezan)

B1 - Izvannastvne aktivnosti -  za učenike koji žele sudjelovati

B2 - Izvanškolske aktivnosti -  za učenike koji žele sudjelovati.

Objašnjenje programa A1

U A1 ubrajamo sve obvezne nastavne predmete kao i do sada u nastavnom procesu. Važno je naglasiti da se količina gradiva koje učenik treba usvojiti ne mijenja već se mijenja broj nastavnih sati koje će se obrađivati, uvježbavati i provjeravati navedeno gradivo.

Objašnjenje programa A2

A2 - Program potpore, potpomognutog i obogaćenog učenja obveza je 4 nastavna sata za sve učenike i to:

Matematičko područje (matematika) - 1.sat tjedno

Jezično komunikacijsko područje (Hrvatski jezik i strani jezici) - 1 nastavni sat tjedno

Prirodoslovno područje ( Prirodoslovlje ili Priroda i društvo u razrednoj nastavi ili Prirodoslovlje, Biologija, Kemija, Fizika u predmetnoj nastavi) - 1 nastavni sat tjedno.

Ostala odgojno-obrazovna područja   - 1 nastavni sat tjedno

B1 - objašnjenje

Odnosi se na izvannastavne aktivnosti koje su učenici pohađali i do sada. Popis ponuđenih izvannastavnih aktivnosti i raspored događanja ponudit će se učenicima na početku nastavne godine. Nevedeni sati održavaju se nakon obveznog dijela nastave i nisu obvezni za učenike.

B2 - objašnjenje

Odnosi se na izvanškolske aktivnosti. Provoditelji aktivnosti bit će vanjski suradnici.

Plan uključivanja dionika
Priloženi dokumenti: