Školska godina 2006./2007.

Osnovna djelatnost povrtlarske sekcije je plastenička proizvodnja.

Postavljanje plastenika trajalo je od 7. prosinca do 20. prosinca 2006. Njegovu gradnju financirali su partneri iz Nizozemske. Površina plastenika je 500 m2.

U mjesecu ožujku zasađeno je 1340 sadnica u 7 duplih redova. Dužina reda je 50 metara. Plastenik su posjetli učenici 5.a razreda za vrijeme nastave iz prirode.

Tijekom održavanja 4. Međunarodne kolonije mladih Ernestinovo održano je svečano otvorenje plastenika, čiju su gradnju sponzorirali gosti iz Nizozemske. Gradonačelnik grada Wageningena Geert van Rumund prerezao je vrpcu te je školi poklonio prikladne darove.

Omotavanje krastavaca na nit i berba krastavaca.

Prodaja krastavaca organizirana je u holu naše škole.

Školska godina 2007./2008.

Sadnja sadnica salate započela je 13. rujna 2007. U sadnji su sudjelovali učenici viših razreda i tehničko osoblje naše škole.

Zasađena je salata puterica i endivia.

U mjesecu studenom UZ "Eko-Ernest" organizirala je predavanje za učenike, mladež i odrasle osobe na temu Uzgoj povrća u zaštićenom prostoru. Predavač je bila prof.dr. Nada Parađiković sa poljoprivrednog fakulteta u Osijeku.

U berbu salate prvi su krenuli učenici 5.a razreda koji su spremno zasukali svoje rukave.

Vjeroučiteljica Suzana Katić, voditeljica povrtlarske sekcije, sa zadovoljstvom pokazuje plodove zajedničkog rada.

Tea, učenica 7. razreda, pridružila se petašima u berbi....Tomislavu, Josipu, Doris i Vedranu.

Ovako izgleda naša salata spremna za prodaju. Slika lijevo je endivia, a desno puterica.

Priprema salate za veleprodaju.

U mjesecu ožujku počela je priprema plastenika za sadnju novih sadnica - krastavca i rajčice.

Imali smo pune ruke posla.                       Postavljanje folije i cjevi.

Stigle su sadnice krastavca i rajčice. Posla je bilo za sve.

Vrijedni zadrugari.

Sustav za navodnjavanje, prihranu i grijanje plastenika

Biljka krastavca i biljka rajčice.

Dok su plodovi krastavca spremni za berbu, plodovi rajčice još uvjek su zeleni.

Zreli plodovi krastavca i rajčice  spremni za prodaju.

Spremanje, vaganje i prodaja proizvoda.

Školska godina 2008./2009.

Priprema plastenika za nove sadnice. Skidanje krastavca i rajčice sa niti i skidanje folije.

« Svibanj 2022 »