Cvjetno društvo i projekt Govore nam naši stari

Autor: Natalija Bulić Kuić, 23. 1. 2014.

Cvjetno društvo je radno-istraživačka skupina učenica šestih, sedmih i osmih razreda koje je okupila učiteljica povijesti sa ciljem istraživanja, učenja, sadnje i uzgoja ljekovitog bilja  te proizvodnje ljekovitih i kozmetičkih proizvoda tradicionalnom i suvremenom metodom rada.

Prije dvije godine, današnje učenice osmog razreda bile su razigrane i vesele, vrlo živahne šestašice. Kreativne i simpatične na nastavi su dolazile sa cvijetom u kosi, a kako je učiteljica povijesti već razmišljala o projektu ljekovitog bilja, nazvala ih je Cvjetno društvo. Prve godine u skupini su bile Maja Vranešević, Sara Ćeran, Marijeta Vorgić, Anita Pavković i Ivona Crnogorac. Nakon prve godine pridružile su nam se Sanda Lišćević, Nikol Bogdan, Ana Mahmutović, Sunčica Kajganić, Ines Koren, Atea Mišković i Nina Milović. Voditeljica projekta je učiteljica povijesti Natalija Bulić-Kuić.

U našoj školi često radimo i sudjelujemo u eko projektima. U školi već više godina djeluje i učenička zadruga sa pčelarskom, povrtlarskom i likovnom skupinom. Tako u mjestu i školskom okruženju postoji interes i podrška za organiziranje i provođenje ovakvog projekta koji se temelji na očuvanju tradicije o uzgoju, primjeni i važnosti ljekovitog bilja od starijih osoba mlađima. Projekt je zamišljen tako da učenici kroz rad, samostalno istraživanje i razgovorom sa starijima uče i prenose tradiciju o čuvanju prirode i ljekovitosti te važnosti prirodnih proizvoda. Zato projekt nosi naziv Govore nam naši stari.

« Svibanj 2024 »