> Projekti
Međunarodna kolonija mladih Ernestinovo

Projekt "Von Ernestinenhof do Ernestinova"

Prezentacija: 1. lipnja (Dan škole)

Učenici od 5. do 8. razreda

Voditeljica: Ana Leko

Suradnici: I. Vučemilović-Šimunović, Natalija Bulić-Kuić, Ivana Kardo, Suzana Katić , Ivana Dodig

"Prevencija ovisnosti"

Autor: Ivana Dodig, 20. 3. 2011.

Broj ovisnika o cigaretama, alkoholu i drogama u Hrvatskoj je nažalost u stalnom porastu. Kako je bolje spriječiti nego liječiti, projektom „Prevencija ovisnosti“, održanog 25. siječnja 2011. godine  željeli smo informirati naše učenike i njihove roditelje o štetnosti sredstava ovisnosti, te potaknuti učenike da ih  niti ne probaju.

Za roditelje smo pripremili tri radionice: pedagog Mihajlo Batas sa djelatnikom policije roditelje je upoznao sa posljedicama konzumiranja sredstava ovisnosti, učiteljica Ana Leko s roditeljima je pogledala edukativne filmove, a učiteljica Ivana Kardo  praktičnim pokusima dokazala je prisutnost ugljičnog monoksida te katrana u duhanskom dimu te roditelje informirala o načinu prepoznavanja ovisnika.

Učenici razredne nastave sa svojim su razrednicama razgovarali o štetnosti sredstava ovisnosti te su napravili mnogo zanimljivih plakata. Učenici predmetne nastave prošli su kroz nekoliko radionica. Učiteljica Biserka Dimić s djecom je razgovarala o štetnosti alkohola te su zajedno  napravili  edukativan plakat. Učiteljica Natalija Bulić Kuić s učenicima je proučila povijest ovisnosti, a  učitelj Damir Kresnik informirao je učenike o  geografskom porijeklu droga. U razgovoru s učiteljicom Zoricom Poljak Meković djeca su saznala činjenice o štetnosti pušenja. Pod vodstvom učitelja Davora  Burazina djeca su se bavila računanjem troškova ovisnosti - jesti li znali da okorjeli pušač tijekom života na cigarete može potrošiti vrijednost jedne kuće? Učiteljica Anđelka Bižić s djecom je napravila pokuse koji dokazuju prisutnost katrana i ugljikovog monoksida u duhanskom dimu te na taj način dokazala štetnost pušenja.

« Svibanj 2024 »